Chcete dosiahnuť svoj cieľ? Toto je 11 návykov úspešných ľudí

Zdá sa, že existujú ľudia, ktorí nemajú problém dosiahnuť ciele, ale nie je to preto, že by mali vyššie IQ alebo viac času ako vy. Je to preto, že myslia a konajú inak. Tu je 11 mentálnych návykov úspešných ľudí, ktoré môžete uplatniť vo svojom živote a badať zmeny na ceste za svojimi cieľmi.

1. Sú špecifickí

Úspešní ľudia ovládajú umenie stanovovania cieľov tým, že sú čo najkonkrétnejší. Namiesto všeobecných vyhlásení typu si stanovia konkrétne ciele ako a aplikujú túto špecifickosť na podnikanie, pretože zadanie cieľa uľahčuje určenie krokov potrebných na to, aby sa váš cieľ stal skutočnosťou. Keď presne určíte, čo chcete dosiahnuť, budete viac motivovaní to dodržať.

2. Pri plánovaní premýšľajú v minútach

Deň má 1 440 minút. Úspešní ľudia to vedia a strácajú každý deň čo najmenej minút. Uvedomujú si, že nikdy nemôžu získať späť ani minútu premárnenú na nezmyselné úlohy a činnosti.

3. Vedia, že je to tím, ktorý vyhráva

“Sila tímu je každý jednotlivý člen. Sila každého člena je tím.” Úspešní ľudia hľadajú ľudí, s ktorými môžu spolupracovať, ako aj tých, ktorí dopĺňajú ich silné a slabé stránky.

4. Učia sa priebežne

Úspešní ľudia si nájdu čas na čítanie, navštevovanie kurzov, workshopov a pozeranie hodnotných webinárov. Vedia, že je nevyhnutné zlepšovať svoje súčasné zručnosti a rozvíjať nové.

TIP: Pred spaním si prečítajte knihu alebo počúvajte podcast počas každodennej špičky

5. Rastie im EI

Emocionálna inteligencia je schopnosť identifikovať svoje emócie, ako aj emócie ľudí okolo vás. Pomáha pri riešení problémov a inšpiruje ostatných. Aj keď ste sa nenarodili s vysokou emocionálnou inteligenciou, úspešní ľudia hľadajú spôsoby, ako ju posilniť:

  • nebyť perfekcionista,
  • vedieť zosúladiť prácu a zábavu,
  • prijímanie zmeny,
  • odstránenie rozptýlenia,
  • byť empatický,
  • poznať svoje silné a slabé stránky,
  • pracovať na sebamotivácii,
  • zamerať sa na pozitívne veci,
  • stanovenie hraníc.

6. Sú to realistickí optimisti

Pozitívne myslenie je rozhodujúce pre vašu ochotu stanoviť si náročné ciele, ale úspešní ľudia nikdy nepodceňujú, aké ťažké bude tieto ciele dosiahnuť. Výskum zistil, že realistickí optimisti majú tendenciu byť šťastnejší a lepšie ovládajú seba a svoje emócie ako tí, ktorí sú nerealistickými optimistami.

7. Nesabotujú sa

Ľudia sú od prírody nekonzistentní. Preto nemôžete dôverovať svojmu budúcemu ja, že dodrží plány, ktoré si stanoví dnes. Pred prijatím akýchkoľvek rozhodnutí o cieľoch úspešní jednotlivci premýšľajú o tom, čo by mohlo sabotovať ich úsilie a ako to obísť. Konzistentný rozvrh a jeho dodržiavanie vám pomôže dodržať.

8. Meditujú

Výsledky sú úžasné. Lepší spánok. Lepšie vzťahy s partnerom, deťmi, spolupracovníkmi. Niektorí ľudia, ktorí kedysi trpeli migrénami, sú v poriadku. Väčšia produktivita a kreativita všade navôkol… Dnes stačí jednoduchá aplikácia vo vašom mobile a pár minút z vášho dňa a pozitívne zmeny na seba nenechajú dlho čakať.

9. Starajú sa o svoje zdravie

Zdravé telo a myseľ sú základnými kameňmi úspechu.

Pravidelné cvičenie a zdravá strava znižujú stres, zmierňujú úzkosť, zlepšujú spánok, posilňujú imunitný systém, zvyšujú produktivitu a zlepšujú duševný stav.

Nájsť si čas na starostlivosť o seba je náročné, keď máte hektický životný štýl, alebo veľa cestujete. Malé kroky a pevná vôľa, veď naše telo je jediné miesto, kde musíme žiť.

10. Robia si poznámky

Zapisujte si svoje myšlienky, sledujte svoj pokrok, stanovte si ciele a premýšľajte o lekciách z minulých chýb. Objavte tento jednoduchý spôsob, ako sledovať svoj pokrok. Skutočne uvidíte, ako ste rástli, ako rástla vaša firma a ako rástol váš tím.

11. Vedia, čo si v živote cenia

Aj keď sú úspešní ľudia známi svojou tvrdou prácou, uvedomujú si tiež, že potrebujú čas na uvoľnenie a načerpanie nových síl. Koniec koncov, sú len ľudia.

Vedia, že v živote je viac ako len práca.

Úspešní ľudia si dávajú záležať na tom, aby si užívali svoj život.

Či už ide offline život cez víkend, aby ste mohli stráviť čas s rodinou, večera s priateľmi, dobrovoľníctvo, čítanie, cvičenie alebo aktivity venované hobby, vždy venujú nejakých 1 440 minút týždenne niečomu, čo si cenia.

A ako to máte vy?

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop