Čo (ne)chceš počuť po pôrode. Priprav sa na tieto nevyžiadané rady

Takže si práve porodila. A zrazu si niekto, kto sa musí vyrovnať s novým titulom „mama“ a prežiť každú minútu chaosu, ktorý tomu predchádza. Ale to najlepšie na tom je, že teraz je čas na to, aby si dostala… no, kooopec nevyžiadaných rád.

„Vieš, že by si mala spať s bábätkom v posteli? Takto sa ti bude tvoriť viac mlieka a bábo bude spokojné.“

– Vážne? A čo ja? Mám si k tomu ešte spraviť harmonogram, kedy mi dieťa leží na prsiach, aby som mohla osláviť nový level mamičkovskej akrobacie? Ale hej, nie je nad to, keď si „pripevnená“ k dieťaťu ako neoddeliteľná súčasť matraca, a zároveň netŕpla celú noc, či ho nepriľahneš:)

„A nezabudni, kúpanie v spoločnej vani je úplný must-have. Takto si vytvoríte ten správny vzťah, veď, konečne máš čas na chvíľku intimity!“

– Ach, áno, nič nie je intímnejšie, než dávať pozor, aby sa ti bábätko nevyšmyklo z rúk, a pritom si šampónovať vlasy.

„A vieš, že Zuzkin malý vie všetko, má 5 mesiacov a už papá všetky príkrmy, sedí, štvornožkuje, korčuľuje a dokonca vie vyplniť daňové priznanie!“

– Áno, Zuzkin malý je malý génius. A tvoj? No, ešte sa rozhoduje, či chce byť novorodeniatko, alebo už dojča. Ale nebooj, veď každý má svoje vlastné tempo, že? :))

Najlepšie sú aj tak poznámky od bezdetných kamošiek. Ten pocit, keď ťa dva týždne po sekcii pochváli: Jééj, aké máš roztomilé bruško :)) alebo sa niekto spýta: „Z čoho si unavená? Veď si na materskej. Čože? Ty nemáš čas? Veď si doma s malým…“

…a ďalšie rady a poznámky

„Nekúp ho každý deň! „

„Ty ho kúpeš každý deň?“

„Nechaj ho vyplakať, trénuje si pľúcka.“

„Nedávaj ho do vajíčka, bude mať z toho krivý chrbát!“

„Toto by si nemala jesť, už si musíš dávať pozor na to, čo zješ..“

„Má studené rúčky, isto mu je zima.“

Z kategórie Nevhodné otázky:

„Kojíš?“

-vhodná alternatíva: a) Potrebuješ s niečím pomôcť?

b) Ako sa cítiš?

Ďalšie nemiestne hlášky od príbuzných a návštev:

A na čo si budem umývať ruky, veď ich mám čisté. Nič som sa nechytal… Veď bábätko potrebuje budovať imunitu.

No, a potom tie „zaručené“ tipy na výchovu. „Keď má tvoje dieťa koliky, nezúfaj. Bude to ešte horšie, keď mu pôjdu zúbky. Musíš mať pevné nervy, veď to predsa prejde, len sa vydaj na tú správnu vlnu materstva a nezabudni všetky tie knihy o výchove.“

Ale nezúfaj. Tento chaos je súčasťou tej krásnej cesty. A aj keď sa snažíš udržať kontrolu, pamätaj – najlepšie sa to zvláda s humorom, trpezlivosťou a vlastnou intuíciou. Všetko sa to nakoniec dá do poriadku. A keď sa ťa niekto opýta na tipy pre novú mamičku, môžeš jej len s úsmevom povedať: „Jednoducho to dáš. Bude to… divoké, ale zvládneš to.“

P.S. Nikdy neber rady príliš vážne. Každá mama je expert na svoje malé, a aj keď to vyzerá, že si na kolotoči medzi plienkami, hračkami, kŕmením a uspávaním, vieš, že láska je to, čo nakoniec všetko zjednotí.

Čo ty na to?

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.

Start typing and press Enter to search

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop